circle_pic-2
circle_pic 3
circle_pic

הדברת דבורים

מהי הדברת דבורים?
מהי הדברת דבורים?
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה

הן מייצרות דבש, מאביקות פרחים ומוסיפות חן לטבע. הדבורים בהחלט בעלות תפקיד חשוב בטבע, אך בכל הנוגע לביתנו – דבורים מהוות מטרד גדול.

דבורים שפולשות לסביבה מחוץ לביתכם לא יבחלו באמצעים כדי להגן על הקן ועל שטח המחיה שלהן, מה שמעמיד אתכם בסכנת עקיצה לאורך זמן. מלבד זאת, הדבורים המזמזמות מהוות מטרד בגלל הרעש שהן מקימות, כך שחשוב לבצע הדברה נגדן ברגע שהן בונות נחלה בשטח של ביתכם.

הדברת דבורים מהי?

כשדבורים פולשות לשטח מחיה של בני אדם, הן בונות לעצמן קן וכך בעצם קובעות נחלה ובית עבור עצמן. החל מהרגע הזה, הדבורים מתרבות בזכות המלכה שמטילה ביצים בזו אחר זו ומרחיבה את אוכלוסיית הדבורים.

כשמדברים על הדברת דבורים, צריך בעצם לעצור את המעגל הזה ולמנוע רבייה של הדבורים בקן שלהן, ולכן חשוב להתמקד בקן כשמבצעים הדברת דבורים כדי להרוג את המלכה ואת הנתינות שלה שנמצאות בה. באופן הזה לדבורים לא יהיה מקום לשהות בו, ואלו שישרדו לאחר ההדברה יעברו למקום מרוחק יותר.

איך מבצעים הדברת דבורים?

הדברת דבורים יכולה להתבצע במספר שיטות, כשהמרכזית בהן היא ריסוס ישיר של הקן עצמו. באופן הזה ביתן של הדבורים ייהרס, כך שהן לא יוכלו לחזור אליו ויצטרכו למצוא מקום אחר להיות בו. במקרים שבהם לא ברור היכן נמצא הקן שלהן, ניתן לבצע הדברת דבורים על ידי העמדת פיתיונות מורעלים במקומות אסטרטגיים, מה שמביא לתמותת הדבורים.

יש גם גישה ירוקה בכל הנוגע לנושא של הדברת דבורים, שאינה כוללת שימוש בחומרים רעילים. בשיטה הזו מקימים מלכודות עם פיתיונות עבור הדבורים, וברגע שהן נכנסות אליהן, הן אינן יכולות לצאת החוצה. השיטה עבור הדברת דבורים תיבחר בהתאם לרמת הפלישה שלהן, לגודל הקן שנבנה ולפרמטרים אחרים.

מתי מומלץ לעשות הדברת דבורים?

הדברת דבורים צריכה להתבצע ברגע שמבחינים שיש כמה מהן בתוך ביתכם או מחוצה לו. כיוון שהדבורים חיות בקהילה ובקן משותף, אם שמים לב שיש כמה מהן, מומלץ לבדוק בסביבת הבית אם ניתן לראות קן ולהזמין מדביר מקצועי שיטפל בבעיה.

אם אתם מוצאים בעצמכם קן של דבורים, חשוב שתתרחקו ממנו ותרחיקו את ילדיכם וגם חיות מחמד שיש בביתכם מהאזור שבו הוא נמצא. דבורים יכולות להיות רגזניות ולתקוף פולשים שנכנסים לשטח שלהן, ולכן אסור לקחת את העניינים לידיכם. במקום זאת, יש להזמין הדברת דבורים מקצועית ברגע שרואים קן בשטח החיצוני של הבית או מבחינים בדבורים רוחשות שממלאות את האוויר בביתכם או מחוצה לו.

איך לבחור מדביר דבורים מקצועי?

הדברת דבורים היא נושא רגיש ואף מסוכן במקרים מסוימים, ולכן חשוב להשאיר אותו בידיהם של מקצוענים. כדי שתוכלו לדעת אם המדביר שאתם שוקלים לשכור את שירותיו הוא אכן מקצועי, אל תחששו לבקש ממנו מסמכים ותעודת מדביר מוסמך. אם אתם רוצים להיות רגועים בנוגע לחומרים בשימוש עבור הדברת דבורים, בקשו אישור על כך שהם מאושרים על ידי משרד הבריאות.

בנוסף לכך, בקשו תעודת ביטוח ואחריות על הדברת דבורים שתתבצע בביתכם לכל מקרה שלא יהיה ועל מנת שניתן יהיה לטפל בבעיות עתידיות, אם הן יצוצו. עם הדברה של מדביר מקצועי, תוכלו לעצור את הפלישה של דבורים לשטח המחיה שלכם, וגם למנוע נזקים שהן גורמות להם לעתים כשהן קובעות נחלה במקומות כאלה ואחרים.

מחפשים מדביר מומחה? שלחו הודעה עכשיו

רוצים עוד פרטים בנושא הדברה והרחקת יונים באופן עצמאי? רוצים להזמין מדביר מומחה? שלחו לנו הודעה וניצור אתכם קשר בהקדם

מי אנחנו

אצלנו באתר NoBugs תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על מנת לבחור את המדביר הנכון לצרכים שלכם.

אתר NoBugs מכיל מידע והמלצות לבחירת המדביר בלבד.

אתר NoBugs אינו אחראי על המדבירים עצמם ונותן המלצות שנאספו מלקוחות של המדבירים השונים.© כל הזכויות שמורות לאתר NoBugs.co.il

יצירת קשר מהירה

חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה

NoBugs - הרחקת יונים והדברת מזיקים

צרו קשר

Contact NoBugs whatsApp Phone Mail

עקבו אחרינו

Follow NoBugs Facebook NoBugs GMB NoBugs
דילוג לתוכן