Logo

הדברת נמלים

אתם מכינים ארוחת ערב למשפחה בסוף השבוע… ריחות תבשילים טעימים נמצאים באוויר, תחושת רוגע וחופש שוררת באוויר… אתם נושמים לרווחה על כך שהשבוע הארוך נגמר. בעוד שעות מספר תתאספו לארוחה משביעה עם שיחות מהנות. אבל דווקא אז, ממש רגע לפני שאתם מתחילים לארגן את הצלחות והסכו"ם, אתם מגלים שיירת נמלים ארוכה ועיקשת סוחבת על גבה פיסת לחם שהיא גנבה בערמומיות. הערב כבר לא נראה כל כך מהנה כמו קודם!

הנמלה היא אחת מבעלי החיים הפולשנים ביותר. אם ראיתם שיירת נמלים המתהלכת בגאווה אצלכם בבית, ככל הנראה הן חוזרות היישר לקן כדי להאכיל את הנמלה המלכה באוכל שאספו בכל רחבי הביתהדברת נמלים שלכם. כדי למנוע את תחושת אי הנוחות של נמלים שמקימות מחנה בבית שלכם, כדאי לשקול לפנות למדביר נמלים מקצועי כדי להדביר את המטרד. כמו כן, ניתן לבצע הדברת נמלים בצורה עצמאית על ידי רכישת תכשירים יעודיים או בעזרת מזון וצמחים שהנמלים לא יכולות לסבול.

מהי הדברת נמלים?

הדברת נמלים היא פעולה שמטרתה להרוג את הנמלים שהגיעו לבית או לעציצים בגינה ומפריעות לאדם. אם אתם עומדים על כך שלכל בעלי החיים מגיע לחיות, פשוט לא בבית שלכם, יש לנו פתרונות גם בשבילכם. קיימות מספר שיטות "הומניות" להדברת נמלים שתוכלו לבצע באופן עצמאי מבלי להזדקק למדביר נמלים מקצועי. בהמשך נפרט על חלק מהשיטות הללו ומהר מאוד תראו שכדי ליישם את רוב השיטות האלו לא תצטרכו אפילו לצאת מהבית, ככל הנראה כל המרכיבים לכך כבר נמצאים אצלכם בבית. אך אם הבעיה הופכת לעיקשת ובלתי נסבלת, וכבר לאהדברת נמלים מקצועית אכפת לכם מה יעלה בגורלן של הנמלים הללו, תוכלו לפנות למדביר נמלים מקצועי שיחזיר את השקט וההרמוניה לבית או לגינה.

כאשר מזמינים שירות הדברת נמלים התהליך מתחיל בסריקה של הבית (על ידי המדביר והלקוח יחד) על מנת לאתר מקומות שרצוי לאטום לאחר ההדברה כדי שתהיה יעילה יותר. לאחר מכן יבוצע ריסוס יסודי בתוך הבית וסביבו באמצעות חומרים יעילים נגד נמלים. רוב החומרים נגד נמלים הם ללא ריח, כך שהדברת נמלים אפילו לא תפריע לשגרת החיים שלכם בבית.

למה יש צורך בהדברת נמלים?

נמלים הן מהמזיקים שמפריעים ביותר לאדם. זוכרים את הסיפור על הצרצר והנמלה? אם כן, אתם בטח זוכרים שהנמלה המדוברת היא לא אחת שתשב רגל על רגל ותהנה מהחופש, הנמלה היא בעל חיים עקשן שעובד מסביב לשעון. כמו כן, הנמלה מתרבה בקצב גבוה במיוחד, כך שחיש מהר הקן שלה יגדל ויגדל ויהפוך למעצמה – ומי מאיתנו ירצה שיסתובבו בכל הבית נמלים שיגיעו לקופסאות מזון, סוכר ועוד? הן מפרות את הניקיון הכללי בבית ומורידות את הרמה הסניטרית שלכם.

כאשר מדובר בחצר, נמלים יכולות לפגוע מאוד בעציצים ובצמחים שיש לנו בגינה. הן אמנם דואגות להחדיר חמצן לקרקע ולאוורר את שתילי הצמחים הגדלים אצלנו בגינה, אך בניית קן נמלים בתוך עציץ יכולה גם לפגוע בשורשי הצמח ולהרוג אותו.

מתי כדאי להדביר נמלים?

מומלץ לבצע הדברת נמלים בתחילת האביב, לאחר החורף הקר, בזמן שבו הנמלים יוצאות לחפש מזון. רובנו מעדיפים לחכות עם הדברת נמלים עד שנראה נמלים בבית, אבל עדיף לבצע הדברת נמלים כמניעהמהי הדברת נמלים לפני שאנו רואים נמלים בכל הבית. ניתן לבצע הדברת נמלים באופן עצמאי או בעזרת שירותיו של מדביר נמלים מקצועי.

שיטות להדברת נמלים

קיימות מספר שיטות להדברת נמלים, חלקן הומניות יותר וחלקן הומניות פחות. יש כאלו שיכולות להתבצע כאמור באופן עצמאי, ויש כאלו שיכולות להתבצע אך ורק על ידי מדביר נמלים מקצועי. נחלק את שיטות ההדברה האפשריות לפי שתי קטגוריות: הדברת נמלים בגינה והדברת נמלים בבית.

הדברת נמלים בבית

  1. ריסוס – הדברת נמלים על ידי הזמנת מדביר נמלים מקצועי שישתמש בחומרים כימיים או חומרים ירוקים לפי בחירתכם. בשיטה זו המדביר מגיע לבית ועושה סריקה יחד עם הלקוח למציאת מקומות בהם הלקוח ראה נמלים או מקומות מסתור אפשריים. לאחר מציאת כל מקומות המסתור המדביר ירסס בעזרת חומרים כימיים את הבית וסביבותיו. לאחר הריסוס חשוב לאטום את מקומות המסתור הללו עלהדברת נמלים מקצועית בגינה מנת למנוע את כניסת הנמלים לבית. בנוסף, חשוב לאחר הריסוס לצאת מהבית לפחות לשעתיים כדי לתת לבית זמן להתאוורר. במידה ויש לכם בבית ילדים קטנים, נשים בהריון או חולי אסתמה ההמלצה היא לצאת לשש שעות.
  2. 2. פיתיונות ג'ל – קיימים מספר פיתיונות ג'ל להדברת נמלים הכוללים חומרים כימיים בתוכם. את הפיתיון הנמלה תיקח איתה לקן ותחלוק עם שאר הנמלים. הפיתיון יגיע למלכה ושאר הקן, ולאחר מות המלכה אתם יכולים בטוחים שהקן חוסל. הג'ל חסר ריח וניתן לקנות אותו בחנות ללא רישיון מיוחד. הג'ל מכיל רעל בריכוז נמוך יחסית שאינו מסוכן לבני אדם, אלא רק לנמלים. עם זאת, מומלץ להרחיק אותו מילדים קטנים ומבעלי חיים.
  3. 3. מלכודות דבק – ניתן לשים מלכודות דבק עם פיתיון לנמלים. שיטה זו פחות מומלצת מפני שבעזרתה תוכלו להיפטר רק מנמלים בודדות ולא מכל הקן.
  4. שיטות טבעיות והומניות – כדי להרחיק את הנמלים מהבית ולא לחסל אותן לגמרי, ניתן לפזר ברחבי הבית מקלות קינמון, עלי דפנה, קליפות הדרים או לשטוף את הבית עם מעט חומץ. הנמלים לא סובלות את הריח של כל אחד מהחומרים האלו, לכן כשתפזרו אותם בבית הן ימהרו וינדדו למקום אחר.

הדברת נמלים בגינה

  1. הדברה אלקטרונית – הדברת נמלים אלקטרונית מתבצעת על ידי הצבת משדר אלקטרוני המשבש את היכולת הטבעית של הנמלים לחזור אל הקן. למרות השם המפוצץ, מדובר בשיטת הדברה לא יעילה במיוחד. כדאי לנסות – אבל אל תבנו על יעילות מקסימלית.
  1. ריסוס – ממש כמו בהדברת נמלים בבית, ניתן לרסס חומר נוגד נמלים גם בגינה. עם זאת, מאז שנת 2008 קיים איסור על שימוש בחומר זרחני, שנחשב חזק במיוחד, אז שימו לב ובדקו מראש באיזה חומר את משתמשים.
  1. פתיונות ג'ל – כמו בהדברת נמלים בבית, ניתן להשתמש בפתיונות ג'ל גם בהדברת נמלים בגינה. מחדירים את הג'ל ישירות אל תוך הקן או פשוט מפזרים אותו באזור בו מוצאים את הנמלים, הנמלים סוחבות את הג'ל אל הקן, אוכלות מן הג'ל וחולקות אותו עם כל הקן וחיש מהר הקן מחוסל. שימו לב, מומלץ לא לפזר את הג'ל באזורים חשופים לשמש.
  1. צמחים מרחיקים – ניתן לשתול בגינה צמחים שמרחיקים נמלים כמו גרניום, רוזמרין, ואמנון ותמר. כך תוכלו גם להנות מצמחים נוספים בגינה שלכם וגם להרחיק את הנמלים המטרידות!

הדברת נמלת האש הקטנה

אם לא שפר עליכם מזלכם ואל ביתכם הסתננה נמלת האש הקטנה, חשוב לדעת שכל השיטות הטבעיות וההומניות פשוט לא יעבדו עליה. נמלת האש הקטנה היא נמלה בצבע אדום שלא מפחדת לעקוץ בני אדם, ועקיצותיה כואבות ואף עלולות לגרום לתגובות אלרגיות. הדברת נמלת האש הקטנה יכולה להתבצע באופן עצמאי או בעזרת מדביר נמלים מקצועי על ידי פיתיון גרגירי הנקרא "גרנולר". נמלת האש הקטנה לוקחת את הגרגרים למלכה בקן, המלכה ושאר הנמלים אוכלות אותם ומתות. שימו לב כי הדברת נמלת האש הקטנה היא לא פשוטה כפי שהיא נשמעת מאחר ומדובר בנמלה עקשנית במיוחד. הגיעו מוכנים לקרב, והיעזרו במקצוענים במידת הצורך.

איך לבחור מדביר נמלים מקצועי?

בעת בחירת מדביר נמלים מקצועי חשוב לשים לב לחומרים בהם הוא משתמש. כמו בכל הדברה אחרת, חשוב לבדוק שלמדביר יש היתר עבודה עם חומרים מסוכנים. בנוסף לכך, בקשו ממנו להציג את רישיון המדביר שלו. אתם רוצים להיות בטוחים שהדברת הנמלים בבית תתבצע במקצועיות מבלי חשש לפגיעה בדיירי הבית.

שמתם לב לשיירת נמלים במטבח? ראיתם חס וחלילה קבוצת נמלים אדומות? אנחנו כאן כדי לעזור. צוות Nobugs ישמח לעמוד לשירותכם ולהבטיח שהבית או הגינה שלכם יחזרו להיות נקיים מנמלים. ביחד נבדוק את ההדברה שתתאים לכם, נתן לכם הצעת מחיר הוגנת ונחזיר את השקט הנפשי לבית.

זיהוי מזיקים ומניעת כניסתם
הדברות אחרות

זיהוי מזיקים

שמתם לב שמשהו לא בסדר בביתכם, אבל אתם לא ממש יכולים לשים את האצבע עליה. יתכן שראית כמה חרקים מסתובבים פה ושם, והתחלת לתהות אם

קרא עוד »

יש לכם בעיית נמלים בבית או בגינה?

אל תהססו פנו אלינו עכשיו ואנו נגיע לפתור את הבעיה.

מחפשים מדביר?