Logo

הדברת עכברים

תוכן עניינים

הדברת עכברים היא פעולה אשר אתם או מדביר מקצועי עושים על מנת להפטר מבעיית עכברים בבית או בבית עסק. כאשר אתם יודעים שיש לכם בעיית עכברים אתם יכולים לפנות למדביר מקצועי או לטפל בה בעצמכם. 

איך לדעת אם אתה מתמודד עם בעיית עכברים?

אם אתה חושד שיש לך בעית עכברים בבית, אל תדאג אתה לא לבד. למעשה, נגיעות עכברים נפוצות למדי, במיוחד בחודשים הקרים יותר. למרבה המזל, יש כמה סימנים עיקריים שיודיעו לך אם יש לך מבקר לא רצוי. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על איך לדעת אם יש לך בעיית עכברים ואתה צריך להזמין הדברת עכברים לבית.

צואה

הסימן הברור ביותר של נגיעות עכברים הוא צואה. עכברים אוהבים לנשנש כל מיני דברים בבית שלך, והם משאירים מאחוריהם את הגללים שלהם בכל מקום שהם הולכים. אם אתה רואה כדורים שחורים קטנים בפינות חשוכות או סביב אזורי אחסון מזון, רוב הסיכויים שזה מעכברים. הקפד לנקות אותם בהקדם האפשרי ולחטא את האזור כי צואת העכברים יכולה לשאת מחלות שעלולות להזיק לבני אדם וחיות מחמד כאחד.

נזק

עכברים אוהבים ללעוס דברים, אחרי הכל השיניים שלהם לא מפסיקות לצמוח, אז אם אתה מבחין בנזק כלשהו בבית שלך זה יכול להיות מעכבר שובב. זה יכול לכלול רגלי רהיטים או לוחות בסיס מכורסמים, חוטים לעוסים, או אפילו נזק לבגדים או לבדים בתוך הארונות שלך. בנוסף לכל ההרס הזה, עכברים יכולים גם לשאת טפילים כמו פרעושים וקרציות לתוך הבית שלך מה שעלול להוביל לבעיות נוספות עבור בני אדם ובעלי החיים החיים בתוך הבית.

רעשים

אם אי פעם שמעתם רעשי גירוד או חריקות המגיעות מתוך הקירות שלכם בשעת לילה מאוחרת, אז זה יכול להיות עכברים שמנסים להסתתר בבית שלכם. עכברים הם יצורים ליליים ולכן הם נוטים להישאר מחוץ לטווח הראייה במהלך היום, אבל הם עדיין עשויים להיות פעילים בזמן שכולם ישנים כלומר בלילה. אם אתה שומע רעשים חשודים המגיעים מתוך הקירות או הארונות שלך בשעת לילה מאוחרת, הקשב היטב, זה יכול להיות סימנים של מכרסמים החיים בתוכם.

קנים וסימני לעיסות

עכברים בונים קנים מחומרים כמו חוטים או מגבות נייר שהם אוספים מסביב לבית שלך. אם אתה מוצא אזור שנראה כאילו הופרע או נלעס, זו אינדיקציה טובה שיש לך עכברים בביתך. בנוסף, צליל הלעיסה שמשמיעים עכברים בלילה הוא עוד סימן בטוח לכך שהם מקימים קן בבית שלך.

ריח

עכברים משתינים לעתים קרובות ונוטים להשאיר מאחוריהם ריחות עזים בכל מקום שהם הולכים. אם לאזור בבית שלך יש ריח חריף בצורה יוצאת דופן, כזה שמריח מושק או מעופש, זה יכול להיות סימן לקיום של עכברים. ריח זה נפוץ במיוחד ליד מקורות מזון כמו מזווה וארונות שבהם עכברים צפויים להיות אורבים כבלתי נראים עד רדת הלילה, כאשר הם יוצאים לאכול ולחפש חומרים לבנות איתם את הקינים.

הדברת עכברים

הדברת עכברים – הדרך הנכונה

עכברים יכולים להוות מטרד אמיתי בבית. אבל כשזה כשמגיע הזמן להדברת עכברים, יש כמה עשה ואל תעשה שאתה צריך להיות מודע אליהם. הנה מספר טיפים כיצד להיפטר מעכברים מבלי לסכן את עצמך או את משפחתך.

שקול האם להשתמש בחומרים דוחים

אחת הדרכים הטובות למנוע מעכברים להיכנס לביתך היא להשתמש בחומרים דוחים כגון מכשירי אולטרסאונד הפולטים גלי קול שבני אדם אינם יכולים לשמוע אך שיבריחו במהרה עכברים. ניתן להשתמש גם בחומרים דוחים טבעיים כמו שמן או מנטה, שנמצאו כדוחים ביעילות עכברים מבתים פרטיים. אם אתה משתמש בחומר דוחה, הקפד לעקוב בקפידה אחר הוראות היצרן ולהרחיק ממנו ילדים וחיות מחמד, דבר זה עלול להיות מסוכן, אין סיבה שאף אחד יפגע שלא לצורך רק כי אתה מנסה להיפטר מעכבר ששורץ בביתך. שיטה זו מיועדת יותר להרחקת עכברים ולא להדברת עכברים.

אל תשתמש ברעל בלי מחשבה

כאשר חושבים על הדברת עכברים חושבים על שימוש ברעל שעשוי להיראות כמו פתרון קל, אך למעשה הוא מסוכן מאוד. לא רק שהרעלים מסוכנים לאנשים וחיות מחמד אם הם באים איתם במגע, אלא שהם גם עלולים לגרום סבל לעכבר אם לא משתמשים בהם כראוי. יתר על כך, עכברים מורעלים עלולים למות במקומות שקשה להגיע אליהם כמו קירות או תקרות, מה שייצור ריח לא נעים בביתך, אחר כך יהיה עליך לסבול את הריח או להוציא בעצמך את העכבר מתוך מקום המחבוא שלו, לא רק שזה דבר קשה לביצוע, זה לוקח זמן וזה לא דבר כיף.

במידה והחלטת להשתמש ברעל בעצמך ולא לקרוא למדביר מקצועי על מנת שיבצע הדברת עכברים קרא את ההוראות על גבי הרעל. בדוק איך להשתמש ובאיזה מקום אסטרטגי מומלץ לפזר את הרעל על מנת שלא יהיה נגיש לילדים ובעלי חיים וגם יגרום לעכבר לצאת החוצה לאחר האכילה.

אטום חורים

הקפד לבדוק את כל נקודות הכניסה האפשריות מסביב לבית שלך שבהן עכבר עשוי להידחק, כולל סדקים או חריצים סביב דלתות וחלונות. אטום אותם עם איטום קצף כך שלא יוכלו להיכנס יותר עכברים מאותו המקום. זה חשוב במיוחד אם שמתם לב לסימנים כלשהם של לעיסה סביב אזורים אלה, שכן זה יכול להצביע על נגיעות קיימות של מכרסמים בביתכם. 

מניעת כניסת עכברים לבית היא פעולה משלימה להדברת עכברים והיא לא פחות חשובה מפעולת ההדברה עצמה. במידה ותבצעו בהצלחה הדברת עכברים אבל לא תמנעו מעכברים נוספים להיכנס תצטרכו לבצע את הפעולות שוב ושוב.

מלכודות קפיץ

מלכודות קפיץ הן מלכודות אשר בעזרתם אפשר לבצע הדברת עכברים בצורה יעילה, מלכודות אלה משחררות מוט ברזל על העכבר והורגות אותו במהירות ויעילות. במידה והחלטת להתשתמש במלכודות קפיץ מומלץ לבדוק את המלכודת בצורה יומית על מנת להמנע ממצב שעכבר מת שוכב לכם בבית ונרקב.

מלכודות כלוב

מלכודות כלוב הן מלכודות אשר מטרתן ללכוד עכברים, כאשר מדביר מכרסמים משתמש במלכודות כלוב ישים בה פיתיון כמו גבינה צהובה או במבה על מנת למשוך את העכבר פנימה. ברגע שהמלכודת תסגר העכבר לא יוכל לצאת החוצה וניתן לשחרר אותו בטבע. חשוב לשים לב ולבצע מעקב אחרי מלכודות אלה. אתם לא רוצים שהעכבר ימות בתוך המלכודת.

אולי כדאי גם לשקול התקנת מטאטאי דלתות על דלתות חוץ, כך שלא יוכלו להיכנס יותר עכברים דרך רווחים מתחתיהם. כמו כן, עליך לבדוק מתחת לכיורים ומאחורי מכשירי חשמל עבור כל סימן לפעילות מכרסמים לפני שאתה סוגר גם את האזורים הללו.

הדברת עכברים בעזרת תיבות האכלה

מחפשים מדביר?