Logo

הדברת פרעושים

שמירה על ניקיון הבית והאזורים סביבו מאפשרת לנו לחיות בסביבה אסתטית ונקייה ממזיקים. למרות זאת, אפילו עם כל המאמץ שלנו, קורים מקרים בהם נכנסים למתחם המגורים שלנו מזיקים שטורדים את מנוחתנו ועלולים לגרום לבעיות רבות. דוגמה לכך היא הפרעושים, שלעתים נראה שהם פשוט צצים יש מאין – ותמיד מנסים למצוא גוף חם כדי להידבק אליו. המזיקים הזעירים הללו בעצם רוצים למצוץ את דמו של כל מי שהם נצמדים אליו, בלי אפליה בין בעלי חיים לבני אדם, מה שגורם לגירודים מציקים ולעתים גם לתגובות אלרגיות חמורות. במקרים בהם יש חשש מפני פלישה של המזיקים הללו, חשוב לצלצל למדביר פרעושים מוסמך שיפתור את המטרד שתקף אתכם. אז אם מגרד לכם ולכלב, נסביר כיום איך להיפטר מפרעושים כדי להחזיר את השלווה ולהרגיע את הגירודים.

מיהו הפרעוש?

הפרעוש הוא טפיל מוצץ דם עם אורך חיים הנע בין שבועיים לשלושה ופעיל בעיקר בין עונות האביב והקיץ. הפרעוש הוא בעל גלגול מלא, כלומר הוא מתחיל כביצה, הופך לגולם, משם לזחל ולבסוף הולך לפרעושהדברת פרעושים בוגר צמא דם. אם היינו שולחים את הפרעוש לאולימפיאדה הוא ככל הנראה היה חוזר עם מדליית זהב מאחר והוא בעל יכולת קפיצה של פי 200 מגובהו! כך יוצא מצב בו נקבת פרעוש המטילה מאות ביצים בחייה מגדלת נבחרת אולימפית של פרעושים.

בנוסף לכישורים האתלטים של הפרעושים הם ידועים גם בשיווין המגדרי שלהם, כאשר גם הנקבות וגם הזכרים עוסקים בעקיצות. מעבר לכך שעקיצות הפרעושים מגרדות ומציקות, הן יכולות לגרום לנזקים רבים בקרב חיות הבית – כמו אנמיה בעקבות מציצה רבה של דם. בנוסף לכך, הן מעבירות לבעלי החיים את תולעת הסרט שהיא טפיל מסוכן עבורם. גם אנחנו בני האדם לא יוצאים מקופחים, הפרעושים מסוגלים להעביר לבני אדם מחלות זיהומיות מכיוון שהם מוצצים דם של בעלי חיים ובני אדם שעלולים להיות נגועים במחלות.

הדברת פרעושים מהי?

כאשר מדברים על הדברת פרעושים,מהי הדברת פרעושים? הכוונה היא בעצם למיגור של המזיקים הקטנים הללו בכל מקום שהם נמצאים בו. מעבר לכך, כאשר מבצעים הדברת פרעושים חשוב לקחת בחשבון את שלבי החיים השונים שלהם כפי שציינו לעיל, הכוללים גם את הביצים שיכולות להישאר בצורה הזו במשך זמן רב לפני הבקיעה. כאשר מדובר במאות ביצים חשוב מאוד לצלצל למדביר הפרעושים במהרה. עם הדברת פרעושים בעזרת חומרים מיוחדים שנועדו לכך, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהם לא יחזרו במהרה ויזיקו לכם.

איך מבצעים הדברת פרעושים?

הדברת פרעושים צריכה להתבצע על ידי מדביר פרעושים מקצועי בעזרת ריסוס חומרים המיועדים אך ורק עבורם ולא עבור מזיקים אחרים. יתרה מזאת, לפני ההדברה חשוב לבצע מספר פעולות כדי להיפטר מפרעושים רבים ככל האפשר. אז איך להיפטר מפרעושים, אתם שואלים? מיד נסביר:

  1. הכנה מקדימה בקרב בעלי החיים – חיות המחמד של הבית הן מקום המרבץ העיקרי של הפרעושים. אם יש לכם בעלי חיים בבית דאגו לטיפול בפרעושים שלהם בעזרת וטרינר מקצועי. בדרך כלל מטפלים בפרעושים הללו באמצעות אמפולות, כדורים או אבקה מיוחדת.
  2. הסרת מצעים והרתחה – הסירו את כל המצעים של המיטה, ובגדים נוספים שאתם חוששים שהם נגועים בפרעושים והכניסו אותם להרתחה של שישים מעלות. הפרעושים לא מסוגלים לשרוד בחום הזה.
  3. שאיבה – שאבו בעזרת שואב אבק את הספות, המזרנים והשטיחים בכל הבית שלכם. במידה ובשואב האבק שלכם קיימת שקית, הוציאו אותה בזהירות, עטפו אותה והיפטרו ממנה באופן מיידי.
  4. שטיפה – הפעולה האחרונה לפני הגעתו של מדביר הפרעושים היא שטיפה מסיבית של כל הבית. מומלץ לשטוף את הבית גם לאחר הריסוס שיתבצע על ידי מדביר הפרעושים.
  5. ריסוס על ידי מדביר פרעושים –  הצעד האחרון בתוכנית "איך להיפטר מפרעושים" מתבצע על ידי ריסוס שטח הבית והחצר במידה ויש לכם כזו. במקומות בהם קיימת שמש ישירה אין צורך לבצע ריסוס מאחר והפרעושים אינם רובצים באזורים הללו. לאחר ביצוע ההדברה אנחנו ממליצים לכם לצאת מהבית לשעתיים או שלוש, ובמידה ויש בבית נשים בהריון, תינוקות או חיות מחמד, מומלץ לצאת לשש שעות. ההמלצה הטובה ביותר היא לשאול את מדביר הפרעושים לכמה זמן מומלץ לצאת מהבית בהתאם לחומר בו הוא השתמש.

מתי מומלץ לבצע הדברת פרעושים?

באופן כללי, בכל פעם שמבחיניםהדברת פרעושים מקצועית בפרעושים מקפצים ברחבי הבית מומלץ לבצע הדברת פרעושים. ניתן לחלק את מצב הפרעושים בבית לנגיעות קטנה מול נגיעות גדולה. את הנגיעות הקטנה תוכלו לזהות על ידי טאטוא האזור החשוב בנגיעות הפרעושים, ולאחר מכן הסתכלות בתאורה טובה על שאריות הטאטוא. את הנגיעות הגדולה ממש לא קשה לזהות, הפרעושים קופצים עליכם בלי סוף ועוקצים אתכם? לצערנו יש לכם נגיעות גדולה של פרעושים בבית והגיע הזמן לצלצל למדביר פרעושים מקצועי.

הסיכוי לפלישת פרעושים גדל בחודשים החמים בשנה, מפני שהטמפרטורה בתקופות הללו מספקת תנאים נוחים לבקיעת הביצים. כאשר הפרעושים בוקעים ומגיעים לשלב הזחל, קשה במיוחד להיפטר מהם מאחר והם עמידים מאוד בתקופה הזו. במקרים כאלה יש להפעיל את כל השלבים שציינו לעיל בתוכנית "איך להיפטר מפרעושים" ולקרוא למדביר הפרעושים בהקדם האפשרי.

איך לבחור מדביר פרעושים מקצועי?

הדברת פרעושים אינה עניין של מה בכך, וכשאתם מחפשים מדביר פרעושים שיטפל בבעיה, חשוב לבחור בעל מקצוע בקיא בעבודתו. כדי שתוכלו לדעת זאת, בקשו תחילה תעודת מדביר מוסמך המעידה כי המדביר שבחרתם מורשה. חשוב לוודא מול מדביר הפרעושים מספר דברים בנוגע לחומרים בהם הוא משתמש:

  1. חומרים על בסיס פרטרואידים – החומרים הללו הם בעלי רעילות נמוכה לבעלי דם חם, כך שהם בטוחים לשימוש בבית או בחצר.
  2. חומרים המכילים IGR – לא מספיק לטפל בפרעושים הבוגרים, יש לנו גם כמות גדולה של ביצים לטפל בה. IGR או מג"ח בעברית הוא מעכב גדילת חרקים. המג"ח ישמיד גם את הפרעושים הצעירים ביותר וימנע את התפתחותן של הביצים.
  3. החומרים אינם מכילים זרחן אורגני – החל משנת 2008 חל איסור על שימוש בחומרים המכילים זרחן אורגני, ודאו כי החומרים בהם מדביר הפרעושים משתמש אינם מכילים את הזרחן האסור.

בדקו האם אתם מקבלים במסגרת השירות תעודת אחריות שתבטיח ריסוס נוסף במקרים של חזרת פרעושים כדי שתוכלו לישון בשקט. לסיכום, הדברת פרעושים נחוצה ברגע שמבחינים בטפילים הזעירים הללו, וחשוב לבצע אותה בעזרת מדביר מקצועי בלבד. באופן הזה תוכלו להיפטר מהמטרד הסביבתי והבריאותי הזה, ולהרגיש בנוח בביתכם בלי חשש לנזקים.

סובלים ממכת פרעושים טורדנית? מחפשים מדביר פרעושים מקצועי? רוצים להוציא את תוכנית "איך להיפטר מפרעושים" לפועל? אנחנו כאן בשבילכם. המומחים שלנו ישמחו לטפל לכם בבעיה ויוודאו שהבית שלכם יהיה נקי מפרעושים, בעלי החיים שלכם יוכלו לחזור לקשקש בזנב, ואתם תפסיקו להתגרד.

זיהוי מזיקים ומניעת כניסתם
הדברות אחרות

זיהוי מזיקים

שמתם לב שמשהו לא בסדר בביתכם, אבל אתם לא ממש יכולים לשים את האצבע עליה. יתכן שראית כמה חרקים מסתובבים פה ושם, והתחלת לתהות אם

קרא עוד »

יש לכם בעיית פרעושים בבית?

אל תהססו פנו אלינו עכשיו ואנו נגיע לפתור את הבעיה.

מחפשים מדביר?