circle_pic-2
circle_pic 3
circle_pic

הרחקת יונים

מהי הרחקת יונים
מהי הרחקת יונים
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה

הרחקת יונים מהי?

אז מהי הרחקת יונים - הרחקת יונים הינה דרך שבה חוסמים את הגישה למקום הקינון של היונים באיזור המגורים של הבית. הרחקת יונים דורשת מרחיק יונים מקצועי שידע להתאים בין המיקום שבו מקננות היונים בבית לבין השיטה המומלצת להרחקת יונים. ישנם אנשים שיקראו להרחקת יונים שיטת הדברה אבל לא בכך מדובר, הרחקת יונים היא כשמה הרחקה של היונים מאיזור המגורים. כאשר מדברים על הדברה מתכוונים להרג של היונים.

למה נחוצה הרחקת יונים?

הרחקת יונים נחוצה מאוד בסביבת המחייה של האדם וזאת בגלל הסיבות הבאות:

 1. הרחקת יונים נחוצה מפני שיונים אשר מקננות בסביבת אדם גורמות להרבה לכלוך באיזור הקינון שלהן. הלכלוך מורכב גם מזרדים שבהם משתמשות היונים על מנת לבנות את הקן וגם מלשלשת של היונים באיזור הקינון.
 2. הריח באיזור הקינון של היונים הוא ריח רע וחריף, הריח נובע בעיקר מהשלשלת של היונים.
 3. גם ליונים יש מחלות וכינים אשר פוגעים בהן. המחלות של היונים והכינים שלהם יכולים להדביק גם בעלי חיים ביתיים ובמצב יותר קשה את הילדים הקטנים במשפחה.
 4. במקרים רבים הגוזלים החלשים שבקעו ימותו תוך מספר ימים וה"גופה" תישאר באיזור הקינון. דבר זה יכול להביא למחלות נוספות שיכולות לפגוע באדם ויכול להביא אף מזיקים נוספים שיגיעו לאיזור הקינון.

מתי כדאי להרחיק יונים?

הרחקת יונים ניתן לעשות במהלך כל השנה, יונים אינן ציפורים נודדות ולכן במידה וימצאו מקום קינון בבית שלכם הן יקננו שם כל שנה. יונים אוהבות להגיע לשטחים בנויים מפני ששם יש להם הרבה שטחי קינון נוחים כמו:

 • פרצה בגג הרעפים- הן יכנסו ויקננו בחלל הגג.
 • מסתורי כביסה
 • אדן חלון.

בבניינים גבוהים היונים יכולות להתמקם בחלון גבוה ולכן יהיה נחוץ מרחיק יונים אשר יודע ויכול לעבוד בגבהים - חשוב לשים לב שיש למרחיק יונים תעודה לעבוד בגבהים!

שיטות להרחקת יונים

ישנם שיטות שונות להרחקת יונים, כל שיטת להרחקת יונים מתאימה לאיזור אחר

בו היונים מקננות וכדאי להתייעץ עם מרחיק יונים מקצועי על מנת לדעת להתאים את פתרון הרחקת היונים למיקום הקן. כמובן שיש שיטות שתוכלו לעשות בעצמכם כמו הנחת דוקרנים, דחלילים ועוד. אך שיטות מתקדמות השאירו למקצוענים!

אנו מאמינים שהרחקת יונים צריכה להיות בדרכים הומניות בלבד ולכן נרחיב כאן

על דרכים הומניות שבעזרתן ניתן לפתור את בעיית היונים:

 1. רשת להרחקת יונים היא רשת שקופה העשויה מחומר עמיד לתנאי מזג האוויר בדרך כלל פוליאתילן ופרוסה כמו רשת דייגים. רשתות הרחקת יונים מתאימות במיוחד למרפסות ומסתורי כביסה. רשתות אלו אינן פוגעות ביונים אלה רק מונעות מהן כניסה למקום הקינון.
 2. דוקרנים נגד יונים - דוקרנים אלה עשויים מנירוסטה ואינם פוגעים ביונים. את הדוקרנים מציבים בקצוות הגג, באדן החלון ובמרזבים.
 3. דחלילים - ניתן לקנות דחלילים דמויי עורבים, בז ואף ינשוף. אלה ציפורים אשר היונים "חוששות" מהן ולכן במידה וימצא דחליל דמוי ינשוף הוא יבריח את היונה ממקום זה.
 4. סרט "מחזיר אור" עם הולגרמות- הסרט מבזיק באופן דרמטי באור השמש ומפחיד את היונים ומבריח אותן.
 5. דוחה ציפורים אולטרסוניק - מכשיר קטן המשמיע סאונד אולטרסוניק שידחה את היונים אשר מגיעים לקנן אצלכם. את המכשיר הזה ניתן לשים במקומות רבים אך יכול להפריע במידה ויש לכם בעלי חיים בבית.
 6. ירי סלקטיבי ביונים -  בשיטה זו משתמשים כאשר צריך להרחיק יונים ושיטות אחרות יכולות לפגוע בסביבה או לא יעילות. לדוגמא ברפתות כאשר שיטה של הרעלה יכולה לפגוע בסביבה משתמשים בשיטת ירי ביונים.

ניתן כמובן להשתמש בדרכים נוספות אשר הן פחות הומניות ופוגעות ביונים, אך אנו ב-NoBugs לא מאמינים בדרך זו.

איך לבחור מרחיק יונים מקצועי?

הדבר החשוב ביותר כאשר בוחרים במרחיק יונים מקצועי הוא לבדוק שיש למרחיק יונים את כל התעודות החשובות והאישורים להרחיק יונים. במידה ואתם גרים בבניין גבוה יש לבדוק שלמרחיק יונים יש אישורים לעבודה בגובה.

לפני שאתם מתחילים לדבר על מחיר חשוב לבדוק מה אתם מקבלים בעבודה של מרחיק היונים, האם אתם מקבלים אחריות על העבודה ולכמה זמן נמשכת האחריות. הרחקת יונים צריכה להחזיק להרבה זמן וחשוב לשים לב לזה!

לפני שאתם בוחרים מרחיק יונים מקצועי בקשו המלצות מחברים ומשפחה, תחפרו באינטרנט ותחפשו המלצות על מרחיקי יונים שקיבלתם.

 

מחפשים מדביר מומחה? שלחו הודעה עכשיו

רוצים עוד פרטים בנושא הדברה והרחקת יונים באופן עצמאי? רוצים להזמין מדביר מומחה? שלחו לנו הודעה וניצור אתכם קשר בהקדם

מי אנחנו

אצלנו באתר NoBugs תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על מנת לבחור את המדביר הנכון לצרכים שלכם.

אתר NoBugs מכיל מידע והמלצות לבחירת המדביר בלבד.

אתר NoBugs אינו אחראי על המדבירים עצמם ונותן המלצות שנאספו מלקוחות של המדבירים השונים.© כל הזכויות שמורות לאתר NoBugs.co.il

יצירת קשר מהירה

חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה
חובה למלא שדה זה

NoBugs - הרחקת יונים והדברת מזיקים

צרו קשר

Contact NoBugs whatsApp Phone Mail

עקבו אחרינו

Follow NoBugs Facebook NoBugs GMB NoBugs
דילוג לתוכן