Logo

לכידת עכברים

תוכן עניינים

עכברים הם בעיה גדולה מאוד בבתים פרטיים ובעסקים, עכברים הם בעיה מאוד גדולה בעסקי מזון למיניהם. הרבה מאוד אנשים מעדיפים לוותר על הדברת מכרסמים שונים ולבצע לכידת עכברים על מנת לשחרר אותם בטבע. לכידת עכברים היא פעולה פשוטה יותר מהדברה אבל דורשת זמן רב. ברוב המקרים כאשר מדובר בנגיעות גבוהה של עכברים ומכרסמים מומלץ לקרוא למדביר מקצועי על מנת להפטר מהבעיה לחלוטין.

הסוגים שונים של מלכודות עכברים

עכברים הם בעיה נפוצה בבתים ובעסקים רבים. הם עלולים לגרום נזק לרהיטים, לאוכל, כמו כן גם להפיץ חיידקים ומחלות. למרבה המזל, ישנם מספר סוגים של מלכודות להדברת או לכידת עכברים זמינות שיכולות לעזור לכם להיפטר מהמזיקים המטרידים הללו. נחקור סוגים נפוצים של מלכודות עכברים וכיצד הן פועלות:

מלכודות קפיץ

זהו הסוג הפופולרי ביותר של מלכודת עכברים בשוק כיום. מלכודות קפיץ משתמשות בסרגל קפיצי ממתכת שמתנגש בעכברים כשהם נכנסים למלכודת, והורג אותם באופן מיידי. ניתן לשים על  המלכודות הללו מזון כדי למשוך עכברים, והן זולות יחסית וקלות לשימוש. עם זאת, מלכודות ההצמדה עלולות להיות מסוכנות לילדים או לחיות מחמד אם מניחים אותן באזור שבו הן עלולות לקבל גישה אליה.

מלכודות כלוב

המלכודות הללו למעשה אינן הורגות את העכברים אלא לוכדות אותם בחיים כדי שיוכלו להשתחרר לטבע הרחק מהבית או העסק שלכם. אלה הם המלכודות היחידות אשר בעזרתם מבצעים לכידת עכברים, מרבית המלכודות לעכברים יהרגו את העכבר. מלכודות כלוב מגיעות בגדלים ובצורות שונות שנועדו לפתות פנימה עכברים עם פיתיון כמו חמאת בוטנים או גבינה. ברגע שנכנסים, הדלת נסגרת מאחוריהם ולוכדת אותם עד שתשחרר אותם בעצמך מאוחר יותר. אמנם שיטה זו היא הומאנית, אך היא דורשת יותר מאמץ מאשר הקמת מלכודת קפיץ מכיוון שתצטרך לבדוק את המלכודות באופן יום יומי ולשחרר כל עכבר שנלכד בעצמך.

מלכודות דבק

הן בדיוק מה שהן נשמעות, משטחים דביקים שנועדו ללכוד כל עכבר שדורך עליהן. הדבק המשמש אינו רעיל אך חזק מאוד, מה שהופך את זה כמעט בלתי אפשרי עבור עכברים שנתפסו לברוח מבלי לגרום לפציעה או נזק. יש למקם מלכודות דבק בצורה אסטרטגית סביב אזורים שבהם עכברים עשויים לעבור כדי שהם יהיו יעילות. אחרת, אתה עלול לסיים עם לוחות דבק ריקים לאחר שתבדוק אותם שוב מאוחר יותר. לעומת מלכודות כלוב אשר תופסות את העכבר בחיים, ומלכודות קפיץ אשר הורגות את העכבר באופן מיידי מלכודות דבק פחות מומלצות מפני שהעכבר נשאר דבוק בחיים למלכודת. קשה מאוד עד בלתי אפשרי לשחרר את העכבר מהמלכודת בלי נזק.. יש להן גם יתרון בולט והוא שהן זולות יותר מכל סוגי המלכודות האחרות בשוק.

מלכודות אלקטרוניות

הסוגים החדשים יותר של מלכודות עכברים מנצלים חשמל כדי להרוג מכרסמים באופן אנושי מבלי לאפס מלכודות שוב ושוב, כפי שדורשות מלכודות הקפיץ או הדבק המסורתיות. מלכודות אלקטרוניות משתמשות בזעזועים במתח גבוה אשר הורגים באופן מיידי כל עכבר הנכנס למכשיר מבלי להוות סיכון לבני אדם או לחיות מחמד באזור. מלכודות אלה מומלצות במצב אשר יש בעיית עכברים גדולה במקום אשר קשה להגיע אליו.

לכידת עכברים מקצועית

מה לעשות כאשר אתה נתקל בעכבר בביתך?

מציאת עכבר בבית יכולה להיות חוויה לא נעימה ומבהילה. למרות שזה לא אירוע נדיר, עדיין חשוב לדעת אילו צעדים לנקוט כדי להבטיח שלא יהיו אצלך בבית עוד עכברים. להלן כמה עצות מועילות להתמודדות עם בעיית עכברים בביתך:

זיהוי מקור הבעיה

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לזהות מהיכן מגיע העכבר. עכברים בדרך כלל נכנסים לבתים דרך סדקים או חריצים סביב חלונות, דלתות ופתחי אוורור. הם יכולים גם להיכנס דרך חורים בקירות וברצפות, וגם ינצלו את כל הרווחים או הפתחים סביב הצינורות בבית שלך והחוטים בבית שלך.

לאחר שזיהית כיצד הם נכנסים פנימה, עליך לנקוט בצעדים כדי לאטום את האזורים הללו. זה יעזור למנוע מעכברים נוספים להיכנס לביתך ויקל על הסרתם אם הם כבר שם. במידה ואתה לא מצליח להבין איך או מאיפה הם נכנסים, תיעזר במדביר מקצועי.

הדברת או לכידת עכברים

לאחר שזיהית מהיכן מגיעים העכברים, תוכל להתחיל להסיר אותם מהבית שלך. ישנן 3 שיטות מקובלות לעשות זאת, כולל מלכודות, רעל עכברים ושירות לכידת עכברים.

חלק מהמלכודות פועלות על ידי לכידת עכברים בקופסה או במבנה דמוי כלוב עם פיתיון בפנים, כאשר העכבר נכנס למלכודת, הוא מפעיל מנגנון שסוגר אותם פנימה כדי שלא יוכלו לברוח. 

רעל עכברים נחשב פחות הומני אך יעיל בהרבה, אלה מכילים קוטלי מכרסמים שהורגים עכברים לאחר בליעה לאורך זמן.

 שירות לכידת עכברים הוא הכי יעיל אבל סביר להניח יותר יקר והוא פשוט יעשה את כל העבודה בשבילך. 

לא משנה באיזו שיטה תבחר, הקפד לעקוב אחר כל ההוראות בקפידה ולהרחיק חיות מחמד וילדים מכל המלכודות או פיתיונות שבהם אתה משתמש, שכן אלה עלולים להיות מסוכנים עבורם וגם עבור בני אדם אם בולעים אותם.

ניקיון והיגיינה בבית

כדי למנוע כניסה עתידית של עכברים לבית שלך, חשוב לשמור על מזון מאוחסן כראוי (בכלים אטומים) ולשמור על כל משטחי המטבח נקיים וללא פירורים או פסולת אחרת שיכולה למשוך עכברים.

בנוסף, בדוק באופן קבוע אם יש סדקים או חריצים סביב חלונות/דלתות/פתחי אוורור שיכולים לספק נקודות כניסה לעכברים לביתך ולתקן אותם במידת הצורך.

לבסוף, שקול להגדיר צורה כלשהי של הרתעה חומרי ריח (כגון שמן מנטה). אלה יעזרו להרחיק עכברים מהבית שלך מבלי לגרום נזק לעצמך או לאחרים המתגוררים בביתך.

מלכודת קפיץ לעכברים

מחפשים מדביר?