Logo

מתי להזמין מדביר לבית?

תוכן עניינים

הרבה מאוד אנשים שואלים אותנו מתי להזמין מדביר לבית? התשובה לכך אינה חד משמעית, בחלק מהמקרים אפשר להזמין מדביר מקצועי לבית רק כדי לבצע ניטור ובדיקה של בעיות עתידיות ובחלק מהמקרים מזמינים כאשר יש נגיעות גבוהה של מזיקים.

  1. אם נכנסתם לבית חדש – הדברה צריכה להיות אחד הדברים הראשונים שאתם מארגנים כאשר אתם נכנסים לבית חדש. הסיבה לכך היא שאינכם יודעים איזה סוג של מזיקים עלולים לארוב בבית, ואתם רוצים לוודא שהכל נקי ובטוח לפני שאתם מתחילים לפרוק את החפצים שלכם.

  2. אם אתה רואה סימנים של מזיקים – גם אם יש רק בעיה קטנה, חשוב לבצע הדברה בהקדם האפשרי. מרבית המזיקים מתרבים במהירות, כך שאם תחכו יותר מדי זמן הבעיה רק ​​תחמיר. בנוסף, אם לא בודקים, מזיקים עלולים לגרום נזק לביתך ולהעמיד את משפחתך בסיכון למחלות.

  3. אם אתם עורכים מסיבה – אם אתם מתכננים לארח אורחים, הדבר האחרון שאתם רוצים זה שמזיקים יהרסו את האירוע. חברת הדברה מקצועית תוכל לטפל בביתכם ולהיפטר מכל בעיה אפשרית לפני הגעת האורחים שלכם. בדרך כלל מזמינים חברת הדברה מקצועית למסיבות בחוץ על מנת להיפטר מיתושים ומעופפים למשך המסיבה.

  4. אם ביצעתם עבודות בנייה – מזיקים יכולים לרוב להתגנב לבתים דרך סדקים וחריצים שנוצרו במהלך עבודות בנייה. אם ביצעתם שיפוצים או תיקונים, כדאי שתזמינו חברת הדברה ותבדקו שהכל אטום היטב.
  5. אם אתם גרים באזור עם הרבה מזיקים – אם אתם גרים באזור שידוע שנפוץ בו סוגים מסוימים של מזיקים, כדאי להיות פרואקטיביים ולהזמין מדביר לבית על בסיס קבוע. זה יעזור לשמור על הבית שלכם נקי ממזיקים ולהבטיח שהם לא יהפכו לבעיה.

  6. אם הבחנתם בירידה במצב הבריאותי – מזיקים עלולים לעיתים קרובות לשאת מחלות, כך שאם אתם מתחילים להרגיש לא טוב לאחר שבאתם איתם במגע, חשוב לפנות לרופא ולבצע הדברה בהקדם האפשרי.

  7. אם יש לכם ילדים קטנים או חיות מחמד – ילדים קטנים וחיות מחמד פגיעים במיוחד לסכנות הנשקפות ממזיקים, לכן אם יש לכם מזיקים בבית  ויש לכם ילדים חשוב לטפל במזיקים בהקדם האפשרי, הילדים וחיות המחמד פגיעים יותר.

  8. אם אתם רוצים שקט נפשי – גם אם אין סימנים ברורים לבעיית מזיקים, זה יכול להועיל להזמין מדביר  לבית על בסיס קבוע. זה ייתן לכם שקט נפשי בידיעה שהרכוש שלכם מוגן ושאתם עושים כל שביכולתכם כדי לשמור על בטיחות המשפחה שלכם.

  9. אם אתם מוכרים את הבית שלכם – אם אתם מעמידים את הבית שלכם למכירה, רצוי לבצע הדברה לפני שקונים פוטנציאליים יתחילו להגיע. זה יעזור ליצור רושם טוב יותר על הנכס שלכם ויוכל לעזור לכם לסגור את העסקה.

כפי שניתן לראות, ישנם מספר מצבים שונים בהם כדאי להזמין מדביר לביתכם. אם אי פעם יש לכם ספק, תמיד עדיף להיות בטוחים מאשר להצטער, אז אל תהססו להתקשר לאנשי המקצוע.

הדברה מקצועית לבית

באיזו תדירות כדאי לבדוק את איכות ההדברה בבית?

הדברה ביתית חשובה ממגוון סיבות, היא יכולה לעזור לשמור על בטיחות המשפחה שלך מפני מחלות מזיקות, להגן על הבית והחפצים שלך מפני נזקים, ולהבטיח שאתה והיקרים לך לא מוטרדים כל הזמן ממזיקים. אז באיזו תדירות כדאי לבדוק את ההדברה בבית?

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו. התדירות שבה תצטרכו לטפל בהדברה של ביתכם תלויה במגוון גורמים, האקלים באזור מגוריכם, סוג המזיקים איתם אתם מתמודדים, האם נקטתם בצעדים למניעת חדירת מזיקים לביתכם או לא מלכתחילה ועוד. עם זאת, רוב המומחים מסכימים שעדיף להזמין מדביר לבית לפחות פעם בשנה.

אם אתה גר באזור עם אקלים חם, ייתכן שיהיה עליך להזמין שירות ההדברה בתדירות גבוהה יותר, אולי כל כמה חודשים בערך. הסיבה לכך היא שאקלים חם מספק את התנאים המושלמים לשגשוג של מזיקים רבים, ולכן נגיעות של מזיקים יותר נפוצות. אם אתה גר באזור עם אקלים קר יותר, ייתכן שתוכל להזמין שירות ההדברה בתדירות נמוכה יותר אולי פעם בחצי שנה בערך.

סוג המזיקים שאתה מתמודד איתם ישפיע גם על התדירות שבה תצטרך לטפל בהדברה של הבית שלך. אם אתה מתמודד עם מזיקים שמתרבים במהירות, כמו ג'וקים או מכרסמים, תצטרך לטפל בהדברה בביתך בתדירות גבוהה יותר על מנת לשמור עליהם תחת שליטה. אם אתה מתמודד עם מזיקים שמתרבים לאט יותר, כמו נמלים או עכבישים, ייתכן שתוכל להזמין מדביר לבית בתדירות נמוכה יותר.

במידה ונקטתם בעבר בצעדים למניעת חדירת מזיקים לביתכם, פעולה זו יכולה להשפיע על התדירות בה תצטרכו להזמין שירות הדברה מקצועי. אם עשיתם מאמץ לאטום סדקים וחריצים שבהם עלולים לחדור מזיקים לביתכם, אם תשמרו על האוכל שלכם כראוי ותשמרו על ביתכם נקי, אז תוכלו להשתמש בשירותי הדברה מקצועיים בתדירות נמוכה יותר.

הדברה מקצועית

כמה סימנים נפוצים לכך שאתה צריך מדביר לבית

ישנם סימנים רבים לכך שאתה צריך להזמין מדביר לבית שלך. כמה סימנים נפוצים כוללים ראיית מזיקים בתוך הבית או מחוצה לו, מציאת עדויות למזיקים כגון גללים, קנים או חומרים לעוסים, ועלייה בלתי מוסברת במספר המזיקים. אם הבחנתם באחד מהסימנים הללו, חשוב לפעול ולהזעיק מיד איש מקצוע בתחום הדברה.

הסימן העיקרי לכך שיש לך בעיית מזיקים הוא אם אתה רואה את המזיקים בתוך הבית שלך. זה יכול להיות כל דבר, מחרקים שזוחלים על הרצפה ועד מכרסמים שמתרוצצים. אם אתה רואה מזיקים כלשהם בתוך הבית שלך, חשוב לקרוא מיד למדביר מקצועי.

במידה ומצאתם רהיטים או חוטים לעוסים יכול להיות שיש לכם בעיית מכרסמים ומומלץ להזמין מדביר מכרסמים מקצועי על מנת שינטר את הבעיה. 

אם זיהיתם אזורים עם הרבה גללים יכול להיות שיש לכם בעיית מזיקים בבית אבל מומלץ קודם כל לנקות את האזור ולאחר מכן לעקוב ולשים לב האם עדיין יש גללים. במידה ואין גללים אולי הבעיה נפתרה מעצמה, אם יש גללים חדשים אז מומלץ להזמין מדביר לבית על מנת שיקבע איזה מזיק יש לכם ומה הטיפול הראוי.

אם אתם מבחינים באחד מהסימנים הללו, אל תהססו לקרוא לאיש מקצוע כדי שידביר אצלכם. הוא יוכל לעזור לכם להיפטר מהבעיה ולשמור על ביתכם נקי ממזיקים.

מחפשים מדביר?